Šlebodová Gabriela

Obchodná akadémia (Murgašova 94)
Poprad

Tisíc chlapčenských bozkov

Rune je päťročný chlapec, ktorý sa práve prisťahoval do Ameriky. Krátko po príchode sa zoznámi s rovesníčkou Poppy. Rodí sa medzi nimi hlboká náklonnosť, každú voľnú chvíľu trávia spolu, je z nich nerozlučná dvojica. Poppy však nadovšetko miluje aj svoju babku, ktorá jej pred odchodom na večnosť daruje obyčajný zaváraninový pohár plný papierových srdiečok. Má si na ne zapísať 1000 najkrajších bozkov, ktoré dostane. 
Prejde 10 rokov a Rune sa musí vrátiť do rodného Osla. S Poppy si sľúbia, že  budú každý deň v kontakte. Po nejakom čase sa však Poppy odmlčí a Rune preto zatrpkne a  zanevrie na celý svet. Keď sa po čase opäť vracia do Ameriky, zisťuje pravdu, ktorá sa mu ani trochu nepáči. Poppy je vážne chorá a umiera....
Táto kniha ma po dlhej dobe strašne oslovila,pretože pred kúpou som počula o nej len samé dobré recenzie a naozaj musím povedať že kúpu tejto knihy vonkoncom neľutujem. Bola to tak nádherná kniha plná lásky a bola taká dojímavá, že neraz som plakala pri nej ako malé dieťa. Naozaj sa táto kniha vydarila.