Franková Nikola

Obchodná akadémia (Murgašova 94)
Poprad

Nikdy sa nevzdávaj

Ďalšia kniha teda ôsma má názov Nikdy sa nevzdávaj. Táto kniha obsahuje 15 kapitol.

Je tam množstvo pravdivých príbehov, ktoré sa stali ľuďom na to aby niečo pochopili. Ku každému príbehu je aj nejaké ponaučenie alebo citát. Táto kniha má pomôcť alebo povzbudiť. Ukazuje sa tam, že každý robí chyby, ale je dôležité si ich priznať a poučiť sa z nich. Na predstavenie toho ako tieto príbehy môžu vyzerať tak tu dám jeden a to:

Kľúč k šťastnému vzťahu

Keď Albert Einstein s manželkou oslavovali zlaté výročie svadby, dostali obligátnu otázku: ,,Čomu vďačíte za to, že vaše manželstvo bolo úspešné?“

Einstein odpovedal: ,,Po svadbe sme sa dohodli, že o všetkých dôležitých a veľkých veciach budem rozhodovať ja, manželka bude rozhodovať o tých menej dôležitých veciach. Celých päťdesiat rokov sme sa riadili týmto pravidlom. Myslím si, že práve vďaka tomu je naše manželstvo šťastné.“ Potom sa pozrel na manželku a dodal: ,,Zvláštne na tom je však to, že za celých tých päťdesiat rokov sme nemuseli ani raz rozhodovať o niečom významnom a dôležitom.“

Oženiť sa znamená zdvojnásobiť svoje povinnosti a napoly obmedziť svoje práva.                                                                                A. Schopenhauer.

 

Keď som čítala túto knihu tak ma veľmi bavila, pretože som si uvedomila, že nikto nemá skvelý, bezstarostný a bezchybný život. V každom sa objavia prekážky, závistliví alebo neprajní ľudia. Dôležité je sa s tým vysporiadať, poučiť sa a ukázať čo je v nás, čo dokážeme. Určite odporúčam si ju prečítať. Dokáže zlepšiť deň.