Murčíková Denisa

Obchodná akadémia (17. novembra 2701)
Čadca

Temné miesta

Táto kniha sa mi dostala do rúk na odporúčanie mojej spolužiačky. Po uzretí názvu a prečítaní prvých riadkov som okamžite vedela, že bude plná temných, záhadných a kontroverzných opisov, pri ktorých mi nejdenkrát prebehne mráz po chrbte. A tak aj bolo.
Hlavnou postavou knihy je Libby Day, ktorá ako jediná prežila masaker údajne spáchaný jej bratom Benom na ich matke a sestrách. V čase viacnásobnej vraždy mala Libby 7 rokov. Dnes je dospelou ženou a vydáva sa na cestu pátrania po pravde. Je naozaj Ben vrahom? Bol by schopný útly, samotársky chlapec spáchať takýto ohavný zločin? Nenechajte sa odradiť občasnými nudnými pasážami a ponorte sa do pátrania po časom zabudnutých stopách.
Kniha je rozdelená na pasáže Libby, Bena a ich matky, ktoré opisujú ich rozdielny pohľad na situáciu z minulosti i pítomnosti. Ak sa nebojíte krvi, vnútorností a zvráteností, potom aj vás bude udivovať sledovanie toho, čo sa skrýva v mysli 15 ročného Bena Daya a jeho psychopatickej priateľky Diondry.
Bolo to desivé no zároveň naozaj zaujímavé. Práve preto sa mi táto kniha páči. Dokáže vás priblížiť k nepoznaným útrobám premýšľania psychopata. Tiež som nikdy nevedela prísť na to, ako, alebo vlastne prečo ľudia vykonávajú niektoré nepochopiteľné činy. No po tejto knihe viem, že nie každý to má v hlave rovnako nastavené, možno práve vďaka výchove alebo spoločenskej situácii. 
Po návaloch informácií, stôp a výpovedí určite budete mať tipy na skutočného vinníka. Ben? Benov otec? Diondra? Každopádne koniec a vyriešenie tejto záhady vás nepochybne odrovná, rovnako ako mňa. Ak ste teda zvyknutí na ostrie sekier a chladivého dychu strachu určite vám knihu odporúčam.