Juhásová Patrícia

Základná škola s MŠ (Zalužice 450)
Zalužice

Už zase lietam

Kniha je o šestnásťročnej Kite. Jej život sa zmení, keď jej najlepšia priateľka z ničoho nič spácha samovraždu. Kite sa z jej smrti viní – že si nič nevšimla, nepomohla kamarátke, ktorá ju potrebovala. Veľmi sa trápi, no nedokáže vypustiť ani jedinú slzu. Jej rodičia sa o ňu boja – vzdala sa všetkých aktivít, ktoré milovala a úplne sa do seba uzavrela. Boja sa, že si urobí to isté čo Dawn. Preto odchádza so svojím otcom – spevákom na vidiek, do otcovho domoviska, pátrať po rodinnej histórii, no aj načerpať nové inšpirácie na pesničky.
Hneď pri príchode sa zoznámia s množstvom priateľských ľudí, ktorí im pomáhajú pri pátraní po minulosti, no aj Kite vysporiadať sa s odchodom kamarátky. Stretnú čudnú ženu Agnes, ktorú nenávidí takmer celá dedina, no nakoniec sa z nej vykľuje dobrý človek, s dobrými úmyslami.
A tiež jej vnuka Gartha, ktorý jej pomôže zotaviť sa. Kite sa pri ňom cíti rovnako dobre ako pri Dawn a pomaly sa z jej smrti prestane obviňovať a začne hľadieť na svet ako stará Kite.

Kniha  bola veľmi dobrá a určite by som ju odporučila všetkým dievčatám. Páčilo sa mi, že Agnes, ktorá mi prišla ako žena bez citu, ukázala na konci svoju tvár a vysvetlila Kite všetko čo si zle vysvetľovala. Aj Garth bol fajn, páčilo sa mi, že nehovoril, ale počúval a práve to jej pomohlo.