Mizeráková Linda

Gymnázium L.Novomeského (Tomášikova 2)
Bratislava-Ružinov

Geek Girl, Šprtka

Holly Smale

 

Geek Girl, Šprtka

Táto kniha je o Harriet Mannersovej, múdrom anglickom dievčati, ktoré žije so svojim bláznivým tatkom Richardom a s právničkou, svojou macochou Annabel. Harriet je terčom šikany

Vie, že mačka má tridsaťdva svalov v každom uchu, že "okamih" trvá stotinu sekundy, že netopiere sa vždy vydajú doľava, keď vyletia z jaskyne... No o móde nevie vôbec nič.

Preto keď ju objaví zástupca modelingovej agentúry, ihneď sa chopí novej šance, hoci to znamená klamať ľuďom, ktorých miluje. Na tejto ceste stretne modela (levieho chlapca) - Nicka, do ktorého sa okamžite zamiluje.

Po návrate z fotografovania v Rusku sa na ňu spustí lavína nepríjemností; príde o svoju najlepšiu kamarátku Nat, o svoju macochu Annabel a jej tatko príde o prácu.

Harriet je odhodlaná všetko napraviť. Postaví sa zoči-voči svojej najväčšej nepriateľke Alexe a udobrí sa so svojou macochou Annabel. Postupom času je všetko ako má byť. Harriet sa dá dokopy so supermodelom Nickom a Richard (jej otec) si nájde prácu.

 

Kniha sa mi veľmi páči, je plná nečakaných zvratov a zmien, ktorým musí hlavná hrdinka (Harriet) čeliť. Už sa teším na ďalšie časti.

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4